Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia kupi kolejne wozy Typ-16

Wojska lądowe, 11 maja 2020

Japońskie Ministerstwo Obrony zamierza zakupić 33 dodatkowe kołowe wozy bojowe Typ-16 8x8. Plan ten został zawarty w dokumencie Defense Programs and Budget of Japan. Overview of JFY 2020 Budget.

Do tej pory Japonia zamówiła 126 pojazdów Typ-16, zaś dostarczono już ponad 87 / Zdjęcie: Japońskie Siły Samoobrony 

Zakup wozów bojowych ma pochłonąć 23,7 mld jenów (ok. 223 mln USD). Dzięki temu zwiększeniu ulegnie potencjał sił szybkiego reagowania Jieitai (Japońskich Sił Samoobrony). Tego typu jednostki są w Japonii wzmacniane z powodu rosnącego napięcia w rejonie zachodniego Pacyfiku, gdzie znajdują się sporne archipelagi, do których prawa roszczą sobie m.in. Japonia i ChRL.

Produkcja Typ-16 rozpoczęła się w 2016, a w roku następnym dostarczono armii pierwsze egzemplarze. Zastępują one wprowadzone do uzbrojenia czołgi podstawowe Typ-74. Typ-16 ma masę bojową do 26 t. Załogę stanowi 4 żołnierzy. Główne uzbrojenie to 105-mm armata gwintowana z lufą o długości 52 kalibrów. Sprzężony jest z nią karabin maszynowy kal. 7,62 mm. Ponadto na wieży, przy stanowisku dowódcy zamontowany jest wkm kal. 12,7 mm. Typ-16 napędza silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o mocy 570 KM. Producentem pojazdu jest Mitsubishi Heavy Industries.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.