Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Avianca Holdings ogłasza upadłość

Lotnictwo cywilne, 12 maja 2020

Jedna z największych w Ameryce Południowej linii lotniczych – Avianca Holdings ogłosiła upadłość. Bezpośrednim powodem tej decyzji ma być brak wsparcia rządu Kolumbii w warunkach pandemii koronawirusa. Jeśli bankructwo dojdzie do skutku, przewoźnik z Bogoty będzie pierwszą z dużych linii, która upadła z powodu epidemii SARS-CoV-2.

Zdjęcie: travel2

Avianca Holdings miał poważne problemy finansowe już przed ogłoszeniem pandemii. Na koniec 2019 linia miała 7,3 mld USD długów. W związku z tym zaprzestała wypłacania wynagrodzeń większości z 21 tysięcy pracowników i spłacania rat leasingowych od początku epidemii koronawirusa nowego typu. Nie miała też środków na wykup wielomilionowych obligacji, którego termin przypadł na 11 maja 2020.

Avianca to najstarsza, po KLM, stale działająca linia lotnicza na świecie. Już raz była bliska upadłości, na początku lat 2000. Uratował ją wówczas urodzony w Boliwii przedsiębiorca naftowy German Efromovich. Później musiał jednak przekazać zarządzanie coraz bardziej zadłużanym przedsiębiorstwem konsorcjum z United Airlines Holdings na czele. Zachował przy tym większość akcji Avianca Holdings. Obecnie nie zgadza się na jego upadłość.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.