Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ARSM zamawia transporter czołgów

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 maja 2020

Największy turecki producent pojazdów użytkowych i wojskowych, spółka BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret (BMC), poinformowała, że Armija na Republika Severna Makedonija (ARSM, Siły Zbrojne Republiki Macedonii Północnej) staną się pierwszym zagranicznym użytkownikiem transporterów czołgów BMC 8×8.

Dotychczas tureckim siłom zbrojnym zostały dostarczone 72 transportery czołgów BMC 8×8 / Zdjęcie: BMC

Transporter czołgów 8×8, będący największym członkiem rodziny taktycznych pojazdów kołowych BMC, ma masę 120 t i udźwig 70 t. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta umowa na dostawę pojazdu i zintegrowany pakiet wsparcia logistycznego zostały podpisane zgodnie z wymaganiami północnomacedońskiego ministerstwa obrony.

Nowy transporter czołgów ma służyć nie tylko do przewozu 31 czołgów podstawowych T-72, znajdujących się na stanie), ale także do transportu innych używanych przez ARSM wozów bojowych: kołowych transporterów opancerzonych BTR-70/80 8x8 i TM -170 Hermelin 4x4, gąsienicowych bojowych wozów piechoty BMP-2 i gąsienicowych transporterów opancerzonych MT-LB.

Obecnie ARSM używają do tego celu zaledwie dwóch włoskich ciężarówek: Iveco EuroTracker 720E42 (308 kW) wyprodukowanej w 1997 i Iveco EuroTracker 720E44 Cursor13 (440 kW) wyprodukowanej w 2005 i dwóch naczep Bertoja (SR 47L-C i SR 471-E).
Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.