Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Na Florydzie rozbił się F-22

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 16 maja 2020

Wczoraj rano rutynowy lot treningowy, po starcie z bazy Eglin na Florydzie, wykonywał myśliwiec stealth US Air Force F-22. Z niewiadomych przyczyn ok. 9:15 czasu lokalnego samolot rozbił się. Jego wrak znaleziono ok. 20 km na północny wschód od bazy.

F-22 Raptor z Eglin Air Force Base na Florydzie przelatuje nad jej pasem startowym / Zdjęcie: USAF – Ilka Cole

Okazało się, że pilot F-22 zdołał się katapultować przed jego rozbiciem. Znaleziono go w pobliżu wraku. Został przewieziony do szpitala 96th Medical Group w bazie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rozbity samolot to myśliwiec stealth F-22 należący do 43rd Fighter Squadron, część 325th Fighter Wing stacjonującego w Eglin. Stałą bazą 325. Skrzydła jest Tyndall, ale jednostka przebazowała część F-22 do Eglin po huraganie Michael w 2018. W 2009 F-22 kosztował ok. 150 mln USD (obecnie 250 mln USD z uwzględnieniem inflacji).

Eglin AFB znajduje się w pobliżu Panhandle na Florydzie. Jest podporządkowana 96th Test Wing, które testuje i ocenia samoloty i inne systemy US Air Force. W bazie jest zatrudnionych 9800 pracowników wojskowych i cywilnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.