Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UBIM zakończył testy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 maja 2020

MO FR poinformowało o zakończeniu testów UBIM (Uniwersalnaja bronirowannaja inżiniernaja maszina, uniwersalny opancerzony wóz inżynieryjny). Pojazd zostanie przyjęty do uzbrojenia rosyjskich wojsk lądowych. Ma zastąpić dotychczas używane maszyny o podobnym przeznaczeniu kilku typów.

Rosyjski uniwersalny opancerzony wóz inżynieryjny UBIM w czasie testów państwowych / Zdjęcie: MO FR

UBIM został zaprojektowany przez UKB TM (Uralskoje konstruktorskoje biuro transportnowo maszinostrojenija). Do jego budowy wykorzystano podwozie czołgu T-90. UBIM ma oczyszczać drogę i torować ją dla innych pojazdów i żołnierzy. Może usuwać gruz, a nawet go mielić. UBIM może być też używany jako laweta do ewakuowania uszkodzonych pojazdów. Maszyna jest wyposażona w łyżkę koparkową typu chwytak, spychacz i młot hydrauliczny oraz wciągarki trakcyjne i pomocnicze. Wysoką wydajność osprzętu roboczego zapewnia elektroniczny system sterowania z funkcją monitorowania i diagnozowania głównych parametrów.

Wewnątrz pojazdu, oprócz dwóch członków załogi, przewidziano miejsce dla trzech innych żołnierzy. Do samoobrony UBIM jest uzbrojony w zdalnie sterowany moduł bojowy z karabinem maszynowym kal. 12,7 mm. Zapas amunicji do niego wynosi 1200 nabojów.

UBIM jest wyposażony w silnik o mocy 1130 KM. Prędkość maksymalna 55-tonowej maszyny wynosi 60 km/h. Jej maksymalny zasięg to 500 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.