Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa samolotu Snowbirds

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 18 maja 2020

Od dwóch tygodni piloci zespołu kanadyjskich wojsk lotniczych Snowbirds wykonywali pokazy w różnych miejscach kraju. Miały one, w ramach operacji Inspiration, podtrzymywać na duchu mieszkańców Kanady w czasach pandemii SARS-CoV-2. Jeden z pokazów miał odbyć się wczoraj nad Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej. Dwa samoloty CT-114 Tutor grupy wystartowały z lokalnego lotniska. Po pokazie miały wylądować w Comox.

Obojgu członkom załogi CT-114 Tutor udało się katapultować. Jednak kpt. Jenn Casey zginęła / Zdjęcie: via Twitter

Wkrótce po starcie, ok. 11:30 czasu lokalnego, pilot jednego z samolotów stracił nad nim panowanie. Po wykonaniu półpętli i półbeczki maszyna spadła na garaże na przedmieściach. Na niewielkiej wysokości obojgu członkom załogi udało się katapultować.

Później okazało się, że pilot, kpt. Richard MacDougall zdołał przeżyć. Doznał poważnych obrażeń, ale nie zagrażały one życiu. Kpt. Jennifer Casey również zdołała się katapultować, ale nie przeżyła.

Kpt. Casey pochodziła z Halifax. Dołączyła do Royal Canadian Air Force w 2014. Wcześniej przez kilka lat była dziennikarką. W Snowbirds od 2028 pełniła rolę public affairs officer.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Bierze się pod uwagę błąd pilota lub awarię samolotu.

Rozbity samolot to Canadair CT-114 Tutor, nr rej. 114161, nr ser. 1161. Należał do grupy Canadian Armed Force 431 Sqn, 15 Wing Snowbirds. Bazą zespołu jest CFB Moose Jaw w Saskatchewan.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.