Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe dostawy rosyjskiej broni dla Kirgistanu

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, 19 maja 2020

Rosyjskie media informują o planach nowej dostawy broni, pochodzącej z nadwyżek sprzętu wojskowego Federacji Rosyjskiej dla rządu Kirgistanu. Biszkek – stolica 6-milionowego państwa w Centralnej Azjii, graniczącego z Chinami, oczekuje tym razem przekazania z Rosji dwóch dywizjonów zestawów OP Buk-M1 oraz bliżej nie sprecyzowanej liczby trzymanych w rezerwach rosyjskich śmigłowców Mi-8.

W kwietniu 2019 Rosja przekazała Kirgistanowi partię trzymanych w magazynach zmodernizowanych opancerzonych wozów rozpoznawczych BRDM-2M / Zdjęcie: MO FR

Moskiewski ośrodek analiz obronnych CAST (Cientr Analiz Stratiegij i Tiechnołogii) w swojej najnowszej przygotowywanej do druku pracy z 2020 o maszyneriach wojskowych sojuszników Rosji – Sojuzniki – pod redakcją K.W. Makijenko podaje, że system obronny Kirgistanu jest w całości zależny od dostaw z zagranicy – od przekazywanych przez Moskwę różnych typów sprzętu. 

Z książki CAST możemy się dowiedzieć, że od 2000 w różnych szkołach wojskowych Rosji wykształcono ponad 400 oficerów i 700 żołnierzy z Kirgistanu. A 40 wyższej rangi oficerów z tego kraju stało się absolwentami Akademii Sztabu Generalnego FR. Od 2012 ogólna wartość rosyjskiej pomocy wojskowej dla Biszkeku sięgnęła równowartości ok. 200 mln USD. Przy czym sama wartość sprzętu bojowego zamyka się kwotą równowartą ok 126 mln USD.

Kirgistan pozyskał z rosyjskich nadwyżek dwa samoloty transportowe An-26, 4 śmigłowce bojowe Mi-24W, 6 śmigłowców Mi-8MTW i Mi-8MT, dwa dywizjony zmodernizowanych zestawów OP S-125 Pieczora-2M, do 50 zmodernizowanych BTR-70M, ciężarówki wojskowe oraz broń strzelecką wraz z amunicją.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.