Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy zmodernizowanego Goździka

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 21 maja 2020

Ministerstwo Obrony Serbii poinformowało 15 maja o przeprowadzeniu próbnych strzelań zmodernizowanej samobieżnej armatohaubicy 2S1 Goździk kal. 122 mm. Testy odbyły się na poligonie Pasuljanske Iivade.

W czasie testów zmodernizowanej samobieżnej armatohaubicy 2S1 Goździk zaprezentowano możliwość trafienia celu czterema pociskami jednocześnie strzelając w trybie MRSI / Zdjęcie: MO Serbii 

Strzelania obserwował minister obrony Serbii Aleksandar Vulin, a także szef Departamentu Rozwoju i Wyposażenia Sztabu Generalnego gen. bryg. Milan Popović i Dyrektor Wojskowego Instytutu Techncznego płk. Bojan Pavković. Minister Vulin stwierdził, że Goździki miały zostać wycofane z użycia. Jednak modernizacja czyni z nich skuteczną i użyteczną broń dla sił zbrojnych Serbii na długi czas.

Według słów ministra w ramach modernizacji dzięki dwóm nowym typom amunicji zwiększono zasięg ognia armatohaubicy o 38%. Zastosowano też nowoczesny system kierowania ogniem. Umożliwia on otwarcie ognia po 20 s od zajęcia pozycji i opuszczenie jej w ciągu kolejnych 20 s. Serbski sko ma być wyraźnie tańszy od rozwiązań zagranicznych.

Zmodernizowanego Goździka wyposażono dodatkowo w nowy układ nawigacji, instalację przeciwpożarową i przystosowano go do jazdy w nocy. Na zdjęciach można dostrzec również zamontowaną na wieży armatohaubicy obrotnicę z km. Nie wiadomo jednak, czy będzie ona elementem modernizacji.

Przewiduje się, że pierwsze egzemplarze zmodernizowanych armatohaubic trafią do serbskich sił zbrojnych do końca tego roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.