Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Strzelania RLN-IC/170 z PASARS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 29 maja 2020

Personel serbskiego Vojnotehničkiego Institutu (VTI, Wojskowemu Instytutu Technicznego) podlegającego resortowi obrony przeprowadził 22 maja na poligonie  Pasuljanske Livade strzelania kierowanego pocisku rakietowego ziemia-powietrze RLN-IC/170 z samobieżnego artyleryjsko-rakietowego zestawu OP PASARS- FM-1. Celem był moździerzowy pocisk oświetlający kal. 120 mm.

Pocisk RLN-IC/170 odpalany z zestawu OP PASARS / Zdjęcie: MO Serbii

Celem próby było sprawdzenie działania termolokacyjnej głowicy samonaprowadzającej pocisku i jego konfiguracji aerodynamicznej. Uzbrojenie przeznaczone jest do zaimplementowania w ramach trzeciego etapu modernizacji OP PASARS.

Jak poinformował asystent ministra obrony Serbii ds. zakupów sprzętu Nenad Miloradović, RLN-IC/170 jest ulepszoną wersją pocisku RLN-IC,  błędnie określanego jako RLN-1C.  W rzeczywistości jest to lokalnie zmodyfikowany kpr p-p krótkiego zasięgu R-13M, przenoszony przez serbskie myśliwce MiG-21, z nowym silnikiem, głowicą sterującą, elektroniką i głowicą bojową. Nowe elementy, w tym silnik rakietowy, zostały opracowane przez VTI i jego podwykonawców  −  wyjaśnił Miloradović (Serbia zamawia Mistrale 3, 2019-07-16).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra