Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja systemów ŁOWCZA i REGA

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 czerwca 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w celu przygotowania do modernizacji systemu teleinformatycznego i wyposażenia łączności systemu dowodzenia obrony powietrznej ŁOWCZA/REGA.

/ Zdjęcie: Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 

Dialog techniczny przeprowadzony w terminie wrzesień 2020 – listopad 2020. Zgłoszenia do udziału w dialogu powinny zostać przesłane do 15 czerwca 2020.

Modernizacji zostaną w przyszłości poddane elementy systemu OP takie jak ŁOWCZA-3K, ŁOWCZA-1, REGA-2, REGA-3 i REGA-4. Dzięki unowocześnieniu systemu powinien być przystosowany do zbierania i przesyłania informacji zgodnie z protokołami Link 11B i Link 16 będącymi standardem w NATO.

Ponadto modernizacja powinna zapewnić integrację z systemami łączności w SZ RP, przetwarzanie informacji niejawnej do klauzuli NATO SECRET/TAJNE, precyzyjne raportowanie o własnym położeniu i unifikację pojazdów używanych w SZ RP. Obecnie wozy dowodzenia ŁOWCZA są oparte o gąsienicowe transportery MT-LB i samochody Star 944, zaś wozy dowodzenia REGA oparte są na Honkerach (Modyfikacja i naprawa Zenita, 2019-11-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra