Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ciężarówki Volvo dla Estonii

Wojska lądowe, 16 czerwca 2020

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Estonii, Centrum Inwestycji Obronnych zakupiło 40 ciężarówek Volvo FMX do przewozu kontenerów. Nowo nabyte pojazdy w efektywny kosztowo sposób zwiększą możliwości transportowe sił zbrojnych Estonii.

Estonia jest już użytkownikiem samochodów Volvo FMX, które zamówiła w 2014 / Zdjęcie: MO Estonii 

Pojazdy zostaną wyprodukowane w Szwecji. Jednak projekt zabudowy i montaż wyposażenia zrealizował oddział Volvo Trucks Estonia we współpracy z estońską spółką Pro Lift. Zabudowa może zostać dostosowana do różnego rodzaju nadwozi i kontenerów.

Jak powiedział Minister Obrony Estonii Jüri Luik: Wraz z ciężarówkami do transportu kontenerów możliwy będzie transport niemal wszystkiego, czego potrzebują Siły Zbrojne Estonii w dużych ilościach – nawet do 65 ton. Dostarczone ciężarówki trafią głównie do Batalionu Wsparcia Bojowego z 2. Brygady Piechoty i do Batalionu Logistycznego wchodzącego w skład Dowództwa Wsparcia.

Umowa ramowa została podpisana w sierpniu ub. roku. Jej wartość wyniosła blisko 6,9 mln euro. Natomiast pierwsze egzemplarze trafiły do użytkownika w lutym br.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.