Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kambodża odebrała 290 chińskich ciężarówek

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Służby państwowe, 24 czerwca 2020

22 czerwca 2020 Kambodża odebrała 290 chińskich ciężarówek wojskowych Hongyan Genlyon. Pojazdy przypłynęły do Kambodży na pokładzie statku towarowego w ubiegłym tygodniu, z kilkumiesięcznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa. Są przeznaczone dla Królewskich Kambodżańskich Sił Zbrojnych i Policji Państwowej.

Ceremonia przekazania 290 chińskich ciężarówek pod stadionem olimpijskim w Phnom Penh / Zdjęcie: Khmer Times

Co ciekawe, zakup chińskich ciężarówek nie został sfinansowany z kambodżańskiego budżetu. Aby go opłacić zorganizowano zbiórkę publiczną. Pieniądze zostały przekazane przez przedsiębiorstwa i mieszkańców Kambodży. Była to inicjatywa premiera Huna Sena. Jedna z wielu podobnych w ciągu ostatnich lat.

Ciężarówki zostały zamówione w ubiegłym roku. W kambodżańskich mediach pojawiły się wówczas informacje o tym, że to chińska darowizna. Zarówno przedstawiciele rządu, jak i wojska stanowczo temu zaprzeczają.


Drukuj Góra