Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izraelski eksport uzbrojenia w 2019

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 24 czerwca 2020

Oddział eksportu uzbrojenia izraelskiego ministerstwa obrony – SIBAT opublikował dane o eksporcie uzbrojenia w 2019. Jego wartość wyniosła ok. 25 mld szekli (7,203 mld USD).  Eksporterami było ok. 120 przedsiębiorstw. Według szefów SIBAT, zawarły w 2019 one więcej nowych kontraktów niż w poprzednich latach.

Ilustracja: SIBAT

W 2019 największy udział w zakupach izraelskiego uzbrojenia – 41%, miały państwa Azji i Pacyfiku. Za nimi uplasowała się Europa – 26%, Ameryka Północna – 25%, Afryka i Ameryka Łacińska – po 4%. Izraelskie przedsiębiorstwa najwięcej eksportowały radiolokatorów i systemów wre – 17%, pocisków rakietowych i systemów przeciwlotniczych – 15%, załogowych statków powietrznych i awioniki – 13%, systemów obserwacyjnych i elektrooptyki – 12%, kompleksów artyleryjskich i wyrzutni – 10%, bsl – 8% i systemów łączności – 7%.


Drukuj Góra