Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gruzja zamówiła ponad 500 ciężarówek

Wojska lądowe, 27 czerwca 2020

Minister obrony Gruzji, Irakli Gharibashvili podpisał 22 czerwca 2020 kontrakt na dostawę ponad 500 ciężarówek różnych typów. To więcej niż jeszcze niedawno zapowiadano w informacji dla parlamentu, w której była mowa o 480 pojazdach. Zamówienie będzie realizowane w ramach programu modernizacji gruzińskich sił zbrojnych. Płatności będą rozłożone na kilka lat.

Gruziński minister obrony Irakli Gharibashvili po podpisaniu kontraktu na dostawę ponad 500 ciężarówek różnych typów, Tbilisi, 22 czerwca 2020 / Zdjęcie: MO Gruzji

Ciężarówki ma dostarczyć niemiecki MAN, włoski Iveco i amerykański Ford. Dostawy powinny rozpocząć się przed końcem br. Gruzja nie ujawniła wartości kontraktu.

Prezentacja zamawianych pojazdów towarzysząca podpisaniu kontraktu / Zdjęcie: MO Gruzji

Obecnie Gruzja wykorzystuje ciężarówki różnych producentów. Jest wśród nich ukraiński KrAZ, turecki BMC i amerykański M900. Wiele z nich jest przestarzałych i wyeksploatowanych. Według MO Gruzji, ich eksploatacja jest coraz bardziej kosztowna, pochłaniając miliony GEL rocznie.

 


Drukuj Góra