Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus zwolni 15 tys. pracowników

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 01 lipca 2020

Airbus ogłosił plany zmniejszenia zatrudnienia w swoich zakładach w związku z kryzysem spowodowanym pandemią SARS-CoV-2. Przewiduje się, że do lata przyszłego roku zwolnionych zostanie ok. 15 tys. pracowników, zaangażowanych w produkcję cywilną.

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Zwolnienia objąć mają 5000 zatrudnionych we Francji, 5100 w Niemczech, 900 w Hiszpanii, 1700 w W.  Brytanii oraz 1300 w innych zakładach Airbusa na całym świecie (nie dotyczy to wytwórni Airbusa na warszawskim Okęciu). W liczbie tej uwzględniono także pracowników spółek zależnych Airbusa – Stelia we Francji i Premium AEROTEC w Niemczech.

Oprócz tego jeszcze przed pandemią postanowiono zwolnić ok. 900 osób zatrudnionych w Premium AEROTEC. Proces zwolnień ma rozpocząć się jesienią br., po zakończeniu konsultacji ze związkami zawodowymi.

Prezes Airbusa Guillaume Faury, spodziewa się, że koncern dostarczy o 40% mniej samolotów w ciągu najbliższych 2 lat, ponieważ linie lotnicze borykają się z problemami finansowymi spowodowanymi pandemią Koncern z Tuluzy przewiduje, że wolumen światowego ruchu lotniczego powinien powrócić do wielkości sprzed kryzysu w ciągu najbliższych 3-5 lat.


Drukuj Góra