Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odnaleziona książka lotów K. Pniaka

Historia, Ludzie, Lotnictwo wojskowe, 02 lipca 2020

W 2020 obchodzimy 80. rocznicę Bitwy o Anglię. Znaczący wkład w zwycięstwo w niej wnieśli polscy lotnicy dywizjonów 302 i 303, ale także nasi piloci walczący w jednostkach brytyjskich RAF. Był wśród nich znany przedwojenny myśliwiec, akrobata – Karol Pniak – rodem z Jaworzna.

Prawdziwym lotniczym historycznym rarytasem, odnalezionym w Jaworznie jest przedwojenna książka lotów Karola Pniaka. Był wówczas podoficerem pilotem – akrobatą zespołu latającego na PWS-A – słynnej Trójki Krakowskiej lub Trójki Bajana. Po XII promocji w SPL w Dęblinie otrzymał w sierpniu 1939 stopień podporucznika / Zdjęcie: Paweł Ogarek

110. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci Karola Pniaka obchodzimy w tym roku. Chcąc godnie uczcić  te jubileusze, jak również przybliżyć i utrwalić pamięć o tym niezwykłym człowieku wśród mieszkańców Jaworzna i nie tylko – powstał  Społeczny Komitet Pamięci majora pilota Karola Pniaka. Inicjatywa ta skupia grupę mieszkańców Jaworzna, ludzi związanych zawodowo z lotnictwem i środowiska artystyczne miasta.

Skrzydlata Polska zadeklarowała swój patronat medialny nad przedsięwzięciami mieszkańców Jaworzna dla upowszechnienia pamięci o Karolu Pniaku.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze ML Skrzydlata Polska.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.