Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Goździki z HSW do Czech?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 lipca 2020

2 lipca w Stalowej Woli widziany był konwój około 10 ciężarówek z zestawami niskopodwoziowymi transportującymi armatohaubice 2S1 Goździk, które zostały wycofane z eksploatacji w Siłach Zbrojnych RP.

 

Transport poruszał się od strony Huty Stalowa Wola w kierunku południowym. Ciężarówki transportujące Goździki miały tablice rejestracyjne Republiki Czeskiej, co może wskazywać docelowy kierunek transportu. Stan armatohaubic w postaci wyblakłego kamuflażu i śladów erozji pancerza sugerował, że były to egzemplarze magazynowane od dłuższego czasu, prawdopodobnie na terenie HSW.

/ Zdjęcia: Dawid Kozdra

Można przypuszczać, że Goździki trafią do czeskiego przedsiębiorstwa Excalibur Army. Zajmuje się ono m.in. wykupem wycofanego uzbrojenia z państw Europy Środkowej, często w cenie złomu, przywracaniem jego sprawności bojowej i sprzedażą do państw Bliskiego Wschodu, czy też na Ukrainę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.