Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samolot zderzył się z balonem

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 26 lipca 2020

Wczoraj po południu, ok. 14:40 czasu lokalnego z lotniska Wesel-Römerwardt w Niemczech startował ultralekki TL-96 Star. Według świadków, podczas wznoszenia samolot zahaczył o balon na ogrzane powietrze. Pilot utracił nad nim panowanie. Maszyna spadła na dom w dzielnicy Lackhausen w Wesel. Wybuchł pożar.

Dom w Wesel w Niemczech płonący po tym, jak uderzył w niego ultralekki samolot TL-96 Star / Zdjęcie: via Twitter – Moeter 81

W katastrofie zginęły obie osoby, które leciały samolotem. Zginął też dorosły mieszkaniec domu. Obrażenia odniosło również znajdujące się w płonącym domu dziecko.

Rozbity samolot to TL Ultralight TL-96 Star. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra