Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gulfstream III z narkotykami

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 27 lipca 2020

Armia Gwatemali znalazła wczoraj w pobliżu wioski Los Angeles w gminie Santa Ana w prowincji Petén  samolot dyspozycyjny Gulfstream, który przewoził 2,1 t narkotyków. Próbował on tam wylądować na rozległej łące. Prawdopodobnie samolot uległ wówczas uszkodzeniu. Przemytnicy zdecydowali się wówczas spalić Gulfstreama, a narkotyki zakopali w pobliżu.

Płonący wrak porzuconego przez przemytników samolotu dyspozycyjnego Gulfstream III, który przewoził narkotyki / Zdjęcie: Prensa Libre

Niedaleko płonącego samolotu żołnierze znaleźli także inne spalone pojazdy. Były to dwa samochody dostawcze. Przemytnicy zdołali uciec.

Dół, w którym przemytnicy próbowali ukryć narkotyki przewożone spalonym samolotem / Zdjęcie: Prensa Libre

Spalony samolot to dyspozycyjny odrzutowiec Grumman G-1159A Gulfstream III, zn. rej. N450BD, nr ser. 412. Był zarejestrowany w USA na 477 Aviation LLC.


Drukuj Góra