Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pistolety Pektu-san dla dowódców

Historia, Strategia i polityka, 28 lipca 2020

W niedzielę 26 lipca 2020, w czasie uroczystości z okazji 67. rocznicy podpisania rozejmu kończącego wojnę koreańską, przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wręczył grupie dowódców sił zbrojnych pamiątkowe pistolety Pektu-san. Podpisanie rozejmu, które nastąpiło 27 lipca 1953, jest traktowane w KRL-D jako zwycięstwo nad Południem, a jego rocznica to oficjalne święto narodowe. Z tej okazji Kim Dzong Un złożył hołd żołnierzom pochowanym na Cmentarzu Męczenników Ojczyzny Wyzwoleńczej.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un z grupą dowódców sił zbrojnych, którym wręczył pamiątkowe pistolety Pektu-san

Pistolety Pektu-san to kopia czeskich CZ 75. Ich nazwa pochodzi od góry Pektu-san, gdzie według tradycji miał urodzić się Kim Dzong Il – ojciec Kim Dzong Una. Dla północnych Koreańczyków to góra święta.

Tak wygląda pistolet Pektu-san, który 26 lipca 2020 otrzymali najwyżsi dowódcy wojskowi Korei Północnej

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.