Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rejestracja online na MSPO 2020

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 31 lipca 2020

Przygotowania do tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego wkraczają na ostatnią prostą. Właśnie rozpoczęła się rejestracja online dla zwiedzających https://www.targikielce.pl/mspo/rejestracja-zwiedzajacych.

W dotyczącym MSPO 2020 spotkaniu zorganizowanym wzięli udział koordynujący Wystawę Sił Zbrojnych przedstawiciele IWsp SZ, reprezentanci Baz Logistycznych oraz przedstawiciele kieleckiego ośrodka / Zdjęcie: Targi Kielce

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zaplanowany jest w dn. 8-10 września. Obecnie udział w targach potwierdziło już 133 wystawców. Swoją ofertę przedstawią firmy z 16 krajów: Australii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Norwegii, Polski, Serbii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Tajlandii, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii, która w tym roku przygotowuje Wystawę Narodową. Tradycją MSPO w Kielcach obok Wystaw Narodowych jest Wystawa Sił Zbrojnych, która w tym roku będzie nosiła nazwę Siły Zbrojne na miarę współczesnych zagrożeń. Koordynatorem wystawy jest Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

Przygotowanie Wystawy Sił Zbrojnych traktowane jest jako zadanie bojowe i jako takie wymaga rekonesansu. Podczas tegorocznego spotkania głównym tematem było bezpieczeństwo wydarzenia targowego w czasie pandemii COVID-19.

W spotkaniu zorganizowanym 29 lipca wzięli udział koordynujący Wystawę Sił Zbrojnych przedstawiciele Iwsp SZ, reprezentanci Baz Logistycznych oraz przedstawiciele kieleckiego ośrodka. Rekonesans był okazją do wielu niezbędnych ustaleń dotyczących rozmieszczenia stoisk, zakwaterowania żołnierzy czy transportu sprzętu, choć głównym tematem była procedura bezpieczeństwa obowiązująca na terenie Targów Kielce. Strategia kieleckiego ośrodka została opracowana zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia raz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, niektóre jej elementy takie jak bramki dekontaminacyjne czy punkty do samoobsługowego zakupu środków ochrony osobistej wykraczają poza obligatoryjne restrykcje, ale są podyktowane troską zarządu Targów Kielce o wystawców i gości MSPO 2020. Wojskowi bez zastrzeżeń przyjęli zaproponowane przez Targi Kielce środki bezpieczeństwa (MSPO z PGZ, ale krótszy, 2020-07-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra