Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szwajcaria kupiła nowe bsl

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 03 sierpnia 2020

Armasuisse (agencja ds. zamówień wojskowych) podpisała z Lockheed Martinem umowę w sprawie zakupu małych bezzałogowych statków latających Indago 3, z opcja nabycia części zamiennych, szkolenia i wsparcia technicznego oraz dodatkowych zestawów bsl dla Schweizer Armee (rodzimych sił zbrojnych).

Pierwsze bsl Indago 3 mają zostać dostarczone Schweizer Armee jeszcze w roku bieżącym / Zdjęcie: Lockheed Martin

Pierwszy etap przedsięwzięcia obejmuje optymalizację konfiguracji bsl Indago 3 w celu spełnienia wymagań armii szwajcarskiej. W jego ramach zrealizowane zostaną: integracja transpondera w celu wykrywania i unikania innych statków powietrznych, zabudowanie radiostacji Silvus Technologies i wdrożenie oprogramowania, które zapewni dostęp do map Szwajcarii (w tym cyfrowych danych wysokości terenu) i geofencing.

Pierwszy zestaw tak zoptymalizowanych bezzałogowców zostanie dostarczony Schweizer Armee jeszcze w tym roku, a pozostałe trafią do wojska w ciągu kilku następnych miesięcy. Indago 3 będą wykonywać zadania rozpoznania i obserwacji na szczeblu taktycznym w celu wsparcia wywiadu, poszukiwań i ratownictwa, niesienia pomocy ofiarom katastrof i oceny szkód spowodowanych działaniami bojowymi.

W zależności od ładunku i warunków atmosferycznych, Indago 3 może utrzymać się w powietrzu przez maksymalnie 50 minut, a jego zasięg maksymalny to 10 km. Bezzałogowiec rozwija prędkość przelotową 46 km/h i maksymalną 74 km/h. Może operować w temperaturach od –35℃ do 50℃.

Masa bsl to ok. 2,3 kg, dzięki czemu do jego transportu wystarczy jeden żołnierz. Przygotowanie go do wykonania misji trwa mniej niż 3 minuty. Łącze informatyczne jest zabezpieczone przez atakami hakerów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.