Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Garmin zapłacił haracz?

Przemysł lotniczy, 05 sierpnia 2020

Znany producent urządzeń nawigacji lotniczej i oferujący z tym związane usługi w chmurze Garmin był od 23 lipca 2020 przez kilka dni obiektem ataku hakerskiego, który spowodował zawieszenie usług świadczonych internetowo, a nawet zaatakowano centra obsługi telefonicznej oraz uniemożliwiono odbieranie wiadomości e-mail i połączeń czatowych (Atak hakerów na Garmina, 2020-07-26).

Brak dostępu do serwisu obsługującego zegarek typu smart watch produkcji Garmina. Spółka jest liczącym się wytwórcą urządzeń naręcznych, które są używane przez pilotów cywilnych i wojskowych oraz przez sportowców / Zdjęcie: Internet

Jak podaje Sky News atak nastąpił z wykorzystaniem wirusa WastedLocker łączonego z rosyjską grupą hakerów Evil Corp. Wirus miał spowodować zaszyfrowanie kluczowych danych i tym samym uniemożliwić dostęp do serwisu i sieci wewnętrznej Garmina.

Nie mogąc sobie poradzić z atakiem Garmin miał się zwrócić do Arete IR z prośbą o mediacje z hakerami, którzy prawdopodobnie żądali okupu w wysokości 10 mln USD. Prawdopodobnie po zapłaceniu haraczu Garmin otrzymał kod deszyfrujący, co umożliwiło wznowienie operacji 27 lipca br. Pieniądze miały być przekazane szantażystom nie bezpośrednio, ale właśnie przez Arete IR.

Arete IR jednocześnie dementuje pogłoski o związku wirusa z rosyjskimi hakerami z Evil Corp., gdyż grupa 17 programistów i 7 podmiotów łączonych z Evil Corp. została w grudniu 2019 wpisana przez amerykański Departament Skarbu na listę osób fizycznych i prawnych podlegających sankcjom rządu USA. W ramach sankcji obywatele i przedsiębiorstwa z USA mają zakaz wchodzenia w relacje biznesowe z osobami prywatnymi i prawnymi umieszczonymi na tej czarnej liście.

Garmin prawdopodobnie kontaktował się najpierw z inną, nie wymienioną z nazwy spółką, w celu wynajęcia jej do prowadzenia negocjacji z hakerami. Jednak ta odmówiła zajęcia się sprawą, powołując się na objęcie Evil Corp. sankcjami, a więc sama mogła być obiektem retorsji ze strony rządu USA, jeśli by się potwierdziły jej ewentualne kontakty z rosyjskimi hakerami


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.