Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AFRL stawia na rozwój własnych kadr

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 05 sierpnia 2020

US Air Force Research Laboratory (AFRL) ogłosiło przyznanie 7 wewnętrznych grantów na prowadzenie 3-letnich prac badawczo-rozwojowych nad perspektywicznymi projektami do zastosowań militarnych w ramach Seedlings for Disruptive Capabilities Program (SDCP). Każdy z projektów ma zapewnione finansowanie w kwocie od 3 do 5 mln USD rocznie.

Grafika: U.S. Air Force, Randy Palmer

SDCP wpisuje się w nową strategię naukowo-techniczną USAF, której celem jest stworzenie zdolności, które dadzą przewagę lotnikom dzisiaj i w przyszłości. Wojska lotnicze muszą nadal ewoluować i zwiększać swoje możliwości technologiczne w odpowiedzi na jeszcze bardziej dynamiczne środowisko globalne, jeśli mają pozostać najpotężniejsze na świecie w przestzeni powietrznej, kosmicznej i w cyberprzestrzeni.

W oparciu o ww. strategię rozwoju AFRL w styczniu 2020 ogłosiło wewnętrzny konkurs na projekty, które w krótkim czasie mają szanse na wdrożenie. Po wieloetapowej selekcji ostatecznie do finansowania wybrano następujące projekty: zintegrowany system optyczny, wielofunkcyjne sensory, system bezzałogowy do autonomicznej budowy infrastruktury lotniskowej, system nauczania wykorzystujący połączenie komputera z mózgiem, naddźwiękowy pocisk przechwytujący, technologię przyrostowego wytwarzania struktur kompozytowych (druk 3D) i ogniwa paliwowe dla pojazdów kosmicznych.

Ze strony AFRL nadzór nad pracami prowadzi 711th Human Performance Wing, wspierane przez Center for Rapid Innovation, Air Force Life Cycle Management Center, Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), Naval Research Lab, Missile Defense Agency) oraz przedstawicieli przemysłu i świata nauki.

Jest to kolejny przykład niestandardowego podejścia amerykańskiego wojska do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, o czym wielokrotnie pisaliśmy w RAPORT-wto, licząc na pojawienie się podobnych przedsięwzięć także i w naszym kraju.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.