Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Medyczne Airbusy

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 sierpnia 2020

Zespół złożony z inżynierów Airbus Commercial Aircraft, Airbus Defence and Space oraz Airbus Helicopters zaproponował rozwiązanie umożliwiające szybką zmianę standardowej konfiguracji samolotów pasażerskich na wersję ewakuacji medycznej (do transportu rannych i chorych, ang. MEDEVAC), które można zaoferować klientom na całym świecie.

Wnętrze A330MRTT, przystosowanego do zadań MEDEVAC / Zdjęcie: A. Doumenjou, Airbus

W projekcie tym Airbusa wspierała francuska Direction Générale de la Santé (DGS, Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia), dostarczając wszystkie specyfikacje medyczne związane z pacjentami zarażonymi COVID-19, zarówno tymi wymagającymi intensywnej terapii, jak i tymi, których stan wymaga mniej zaawansowanej opieki medycznej.

W ciągu 6 tygodni zespół inżynierski przygotował rozwiązania dla samolotów rodzin A330 / A340, zdolnych przewozić na duże odległości pacjentów z COVID-19, poddanych intensywnej terapii. Koncepcja została już dopracowana i koncern z Tuluzy może oferować takie rozwiązanie każdemu klientowi, zainteresowanemu wykonywaniem lotów MEDEVAC.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.