Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Feng Ying monitoruje huragan Sinlaku

Lotnictwo cywilne, 06 sierpnia 2020

3 sierpnia 2020 państwowa chińska telewizja CCTV pokazała film z użycia nowego bezzałogowca Feng Ying klasy MALE/HALE (Medium/High Altitude Long Endurance) do monitorowania huraganu Sinlaku, który nawiedził Morze Południowochińskie.

 Feng Ying przed startem do misji obserwacyjnej huraganu Sinlaku. W zasobnikach pod skrzydłami prawdopodobnie przenosi 30 sond meteorologicznych, które zostaną zrzucone w strefie oddziaływania huraganu / Zdjęcie: Internet

Bsl był wspólnie nadzorowany przez Chińską Administrację Meteorologiczną i jego producenta Aviation Industry Corporation of China (AVIC). W trakcie misji, lecąc na wysokości 10 000 m, bezzałogowiec zrzucił 30 sond meteorologicznych w celu uzyskaniu informacji o parametrach powietrza oraz sile i kierunku wiatru w strefie oddziaływania huraganu. Dane z sond były odbierane w czasie rzeczywistym na stanowisku kierowania lotem na lotnisku Bo’ao na wyspie Hainan.

Feng Ying jest cywilną wersją bezzałogowca Cloud Shadow, który został po raz pierwszy pokazany na Air Show China w 2018. Jest zbudowany w konfiguracji zbliżonej do amerykańskiego RQ-4 Global Hawk Northrop Grummana, ale jest od niego mniejszy. Dodatkowo, dzielony wlot powietrza do zespołu napędowego sugeruje zabudowanie dwóch silników odrzutowych (amerykański bsl jest napędzany pojedynczym silnikiem).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.