Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyciek danych z Intela

Strategia i polityka, 08 sierpnia 2020

Producent procesorów komputerowych Intel potwierdził, że prowadzi wewnętrzne dochodzenie w sprawie wycieku ponad 20 GB danych, w tym także kodów źródłowych. Dane pod nazwą exconfidential Lakes, nawiązując do nazwy procesorów Intela (Kaby Lake i najnowsze, jeszcze nie oferowane Tiger Lake, a także Cooper Lake i Ice Lake odnoszące się do procesorów Xeon), zostały udostępnione przez szwajcarskiego programistę Tillie Kottmanna.

Intel od dłuższego czasu przeżywa opóźnienia w dostawach procesorów. Ma duże kłopoty z wprowadzaniem nowych układów scalonych o większym upakowaniu tranzystorów. Nadal więc oferuje procesory budowane w architekturze 14 nm i wprowadza do produkcji architekturę 10 nm, gdy konkurencja już produkuje procesory w architekturze 7 nm i przymierza się do rozpoczęcia produkcji układów 5 nm. Przykładowo Apple, potentat na skalę światową w produkcji smartfonów, w czerwcu br. ogłosił stopniowe przejście z procesorów Intela w komputerach Mac do własnych procesorów serii A, opartych na architekturze ARM. Już teraz procesory do iPhonów są wytwarzane z wykorzystaniem architektury 7 nm. Ich wykorzystanie w nowych komputerach Apple’a pozwoli na znaczące zwiększenie prędkości działania i wydłużenie czasu pracy na bateriach.

Oddzielnym zagadnieniem jest wyjątkowa aktywność w ostatnim czasie tzw. aktorów nie państwowych. Przykładem tego są ataki hakerskie na prominentne konta na Twitterze, pozwy sądowe użytkowników YouTuba czy atak na Garmina. Wojna hybrydowa trwa na całego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.