Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amerykanie stawiają na międzydomenowość

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 sierpnia 2020

US Air Force Research Laboratory (AFRL, laboratorium badawcze wojsk lotniczych Stanów Zjednoczonych Ameryki) przyznało pięcioletni kontrakt o wartości 85 mln USD na dalsze opracowywanie, wdrażanie, modernizację i utrzymywanie rozwiązań międzydomenowych, które umożliwiają bezpieczny transfer poufnych informacji między różnymi sieciami rządowymi.

Centrum komputerowych gier wojennych USMC / Ilustracja: BAE Systems

Prace wykonane na mocy kontraktu przez BAE Systems umożliwią bezpieczną wymianę danych – w tym przesyłanie strumieni wideo, obrazów i dźwięku – w celu usprawnienia współpracy różnych dowództw i agencji. Brytyjczycy zajmą się również badaniami, rozwojem i oceną nowych technologii, w tym integracją innowacyjnej sztucznej inteligencji i zdolności uczenia maszynowego.

Wraz z powiększaniem się pola działań militarnych w cyberprzestrzeni rozumiemy, jak ważne jest, aby bezpieczne, innowacyjne rozwiązania wywiadowcze były dostępne dla dowództw i agencji wspierających operacje wojskowe, pozwalając im komunikować się bezpiecznie i skutecznie. Nasze usługi zapewnią użytkownikom końcowym szybszy dostęp do wirtualnych informacji i analiz, umożliwiając im szybkie podejmowanie decyzji opartych na najpełniejszej z możliwych wiedzy – powiedział Pete Trainer, wiceprezes i dyrektor generalny działu Air Force Solutions w BAE Systems.

Natomiast US Marine Corps (USMC, korpus piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych Ameryki) przyznał kontrakt wart ok. 19 mln USD na opracowanie prototypowego projektu nowoczesnego Centrum komputerowych gier wojennych w bazie Quantico w Wirginii.

W prototypowej instalacji BAE Systems nowoczesne zaawansowane technologie, w tym sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe oraz teorię gier, wielodomenowe modelowanie, symulacje i predykcyjną analizę danych. Pozwolą one uzyskać lepsze wskaźniki i jakość szkolenia w wielu rozgrywanych tam grach wojennych.

Realizując kontrakt, będziemy bazować na doświadczeniu z dotychczasowego wsparcia udzielanego wydziałowi gier wojennych Marine Corps Warfighting Laboratory i współpracować z różnorodnym zespołem ekspertów ds. technologii cyfrowych. Dzięki temu stworzymy zaawansowany prototyp, który pomoże szkolić skuteczne, precyzyjne i jednolite siły zdolne do walki w wielu domenach przyszłych wojen. Powstający prototyp umożliwi integrację dużych zbiorów danych i zaawansowanych analiz w bezpiecznym środowisku chmurowym na potrzeby przyszłego projektowania i ocen gier wojennych – dodał Peder Jungck, wiceprezes i dyrektor generalny BAE Systems Intelligence Solutions.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.