Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Estonia zamówiła jeszcze 6 haubic K9

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 sierpnia 2020

Południowokoreańska Hanwha Defense poinformowała, że Estonia zamówiła jeszcze 6 samobieżnych haubic K9 Thunder kal. 155/52 mm. Uzupełnią one 12 haubic zamówionych w 2018. Tamten kontrakt był wart 46 mln Euro. Nowy jest szacowany na 20 mln Euro.

Południowokoreańskie haubice samobieżne podczas strzelania w ramach ćwiczeń prowadzonych w grudniu 2010. Być może niektóre z nich znajdą się wśród dostarczonych armii Estonii / Zdjęcie: Hanwha Defense

Kupione przez Estonię haubice K9 nie są nowe. Mają po 10-12 lat. Przed dostarczeniem odbiorcy będą wyremontowane i zmodernizowane przez Hanwha Defense.

Pierwsze 2 z zamówionych haubic K9 mają zostać dostarczone Estonii pod koniec 2020. Zakończenie dostaw 12 haubic jest planowane na 2023. Mają stanowić uzbrojenie dywizjonu artyleryjskiego 1. Brygady Piechoty. Kolejnych 6 utworzy jeszcze jedną baterię w tej jednostce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.