Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nakanihon Air zamawia H215

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 10 września 2020

Z niecierpliwością czekamy na dostawę Airbusa H215, który wesprze nasze szeroko zakrojone działania w Japonii. H215 oferuje wymaganą przez nas zwiększoną precyzję i stateczność lotu, co nie tylko zwiększy gotowość do misji, ale także możliwości naszej floty - powiedział Taku Shibata, prezes Nakanihon Air.

H215 w barwach Nakanihon Air / Zdjęcie: Airbus

Nakanihon Air, użytkujące obecnie 45 wiropłatów Airbusa, świadczy usługi lotniczego pogotowia ratunkowego, obsługuje stacje telewizyjne, a także zajmuje się przewozem osób i towarów w Japonii. Przedsiębiorstwo prowadzi również autoryzowane przez Airbusa centrum obsługowe śmigłowców H135, natomiast poważniejsze prace przy flocie śmigłowców Super Puma tego operatora są zlecane zakładowi remontowemu producenta w Kobe.

Obecnie w Japonii lata 28 śmigłowców z rodziny Super Puma, które są używane przez operatorów cywilnych, służby publiczne i Ministerstwo Obrony do misji poszukiwawczych i ratowniczych, operacji straży wybrzeża i straży pożarnej, a także w lotnictwie prywatnym i biznesowym oraz komercyjnym transporcie lotniczym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.