Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie planują modernizację BMP-2

Wojska lądowe, 10 września 2020

Według doniesień mediów Indyjskie Siły Zbrojne planują zmodernizować 811 bojowych wozów piechoty BMP-2 i BMP-2K Sarah. Głównym obszarem modernizacji ma być wzrost siły ognia i świadomości sytuacyjnej załogi.

Indyjskie BMP-2 Sarah technologicznie wciąż reprezentują standard przełomu lat 1970/1980. / Zdjęcie: MO Indii  

Prace modernizacyjne mają zostać przeprowadzone siłami indyjskiego przemysłu zbrojeniowego. Zainteresowane przedsiębiorstwa mają w ciągu sześciu tygodni zgłosić swoje oferty. Modernizacja zakłada jednak zachowanie dotychczasowego uzbrojenia BMP-2.

Indyjskie BMP-2 trafiły do uzbrojenia sił zbrojnych w 1985. Są one do dzisiaj produkowane na licencji przez zakłady Ordnance Factory Metak (OFM). OFM dostarczyły już ponad 2500 pojazdów. Indyjski przemysł opracował także kilka wariantów specjalistycznych, z których część trafiła do służby.

Za największe wady BMP-2 wskazuje się brak systemu kierowania ogniem i ograniczone możliwości działania w warunkach nocnych. Dzięki modernizacji mają wzrosnąć możliwości ogniowe pojazdów. Zakłada ona zastosowanie elementów takich jak: celownik działonowego z termowizorem 3. generacji, panoramiczny przyrząd obserwacyjny dowódcy z termowizorem 3. generacji, system kierowania ogniem, autotracker i dalmierz laserowy.

Zakres planowanej modernizacji indyjskich pojazdów pokrywa się z rosyjskimi BMP-2M. Niewykluczone, że Indie nawiążą w tym celu współpracę z Rosją, ponieważ jest brana pod uwagę współpraca z partnerem zagranicznym, który dostarczy niezbędne technologie i komponenty. Jednak za prace modernizacyjne z użyciem rodzimych lub importowanych systemów odpowiadać będzie indyjski przemysł. Jego udział w programie ma wynieść co najmniej 40%.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.