Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IU przeanalizuje modernizację BWP-1

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 10 września 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON opublikował 9 września informację o rozpoczęciu analizy rynku w sprawie modernizacji bojowych wozów piechoty BWP-1. Faza analityczno-koncepcyjna pozwoli uzyskać informacje dotyczące pozyskania modułu batalionowego zmodernizowanych BWP-1.

Podmioty zainteresowane udziałem w badaniu rynku powinny przesłać zgłoszenia do 28 września br / Zdjęcie: 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana, plut. Bartłomiej Grądkowski  

W ramach fazy analityczno-koncepcyjnej określone zostaną wstępne wymagania dotyczące możliwości modernizacji i uwarunkowania systemu zabezpieczenia logistycznego oraz bezpieczeństwa dostaw i szkolenia. Oszacowane zostaną koszty pozyskania, eksploatacji i wycofania pojazdów, przeprowadzona zostanie analiza kosztów cyklu życia a także możliwości czasowe w procesie pozyskania zmodernizowanych BWP-1. Zidentyfikowane zostaną również ryzyka modernizacji. Pod uwagę będzie brany także stan zaawansowania technologicznego proponowanych rozwiązań.

BWP-1 w Wojsku Polskim uznano jako przestarzałe i mało perspektywiczne już w latach 1990. Przemysł zbrojeniowy na przestrzeni lat bezskutecznie przedstawił wiele propozycji modernizacji BWP-1. Choć proces przezbrajania Wojsk Lądowych w bwp Borsuk zostanie rozpoczęty w najbliższych latach, przewiduje się, że potrwa on ponad dekadę. Oznacza to, że BWP-1 nie zniknie z uzbrojenia Wojsk Lądowych przez co najmniej kilkanaście lat. Uzasadnia to ograniczoną modernizację tych pojazdów, by spełniały przynajmniej część wymagań współczesnego pola walki.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.