Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Robina DR.400

Wypadki, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 13 września 2020

Wczoraj przed południem pilotka Aéroclub du Dauphiné z Grenoble Le Versoud w Saint Geoirs w masywie l'Alpe d'Huez, zabrała na lot widokowy dwoje licealistów. Lecieli samolotem Robin DR.400. O 10:28 czasu lokalnego do strażaków w Isère dotarła informacja od pasterzy, że samolot rozbił się.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej po katastrofie Robina DR.400 w masywie Belledonne brały udział śmigłowce / Zdjęcie: France 4 Alpes

Wrak znaleziono w masywie Belledonne niedaleko Pas de la Coche. Okazało się, że wszyscy, którzy lecieli samolotem, zginęli. Podano oficjalnie, że pilotka miała 42 lata, a licealiści to dziewczyna i chłopak. Byli uczniami szkoły miłośników lotnictwa z Montbonnot-Saint-Martin, niedaleko Grenoble (Isère) – w pierwszej i ostatniej klasie. Szkoła jest sponsorowana przez l'Armée de l'Air. Powstała w 1941.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Podano, że szczątki samolotu nie były rozrzucone na zboczu. Wiadomo, że wrak spłonął.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat Robin DR.400/140B Dauphin 4, zn. rej. F-GSBS, nr ser. 2357. Należał do Aéroclub du Dauphiné.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.