Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Robina DR.400

Wypadki, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, 13 września 2020

Wczoraj przed południem pilotka Aéroclub du Dauphiné z Grenoble Le Versoud w Saint Geoirs w masywie l'Alpe d'Huez, zabrała na lot widokowy dwoje licealistów. Lecieli samolotem Robin DR.400. O 10:28 czasu lokalnego do strażaków w Isère dotarła informacja od pasterzy, że samolot rozbił się.

W akcji poszukiwawczo-ratowniczej po katastrofie Robina DR.400 w masywie Belledonne brały udział śmigłowce / Zdjęcie: France 4 Alpes

Wrak znaleziono w masywie Belledonne niedaleko Pas de la Coche. Okazało się, że wszyscy, którzy lecieli samolotem, zginęli. Podano oficjalnie, że pilotka miała 42 lata, a licealiści to dziewczyna i chłopak. Byli uczniami szkoły miłośników lotnictwa z Montbonnot-Saint-Martin, niedaleko Grenoble (Isère) – w pierwszej i ostatniej klasie. Szkoła jest sponsorowana przez l'Armée de l'Air. Powstała w 1941.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Podano, że szczątki samolotu nie były rozrzucone na zboczu. Wiadomo, że wrak spłonął.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat Robin DR.400/140B Dauphin 4, zn. rej. F-GSBS, nr ser. 2357. Należał do Aéroclub du Dauphiné.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.