Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IU wybrał dostawcę samochodów sanitarnych

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 września 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił 11 września zakończenie postępowania na dostawę w ramach zamówienia gwarantowanego 175 samochodów sanitarnych wielonoszowych. Zwycięską ofertę przedstawiła spółka Demarko.

Nie poinformowano na jakim nośniku zostaną umieszczone nowe sanitarki dla WP / Zdjęcie: MON

Sanitarki mają zostać umieszczone na podwoziu samochodowym o układzie napędowym 4x4. Mają to być pojazdy nowe. Samochody mają dysponować dwoma przedziałami – kierowcy i medycznym do transportu poszkodowanych. Ponadto samochód powinien mieć co najmniej 1300 kg zapasu ładowności w stosunku do dopuszczalnej masy całkowitej. Wysokość pojazdu nie może przekraczać 3 m.

Wśród kryteriów oceny ofert znalazła się cena o wadze 85 i kryteria techniczne (układ napędowy i moc silnika) o wadze 15.

Do Inspektoratu Uzbrojenia wpłynęły trzy oferty różniące się przede wszystkim ceną. Zwycięska oferta Demarko została wyceniona na 166,014 mln zł brutto i otrzymała w postępowaniu 100 na 100 możliwych do zdobycia punktów. Pozostałe oferty złożyły AMZ Kutno (168,84 mln zł brutto i 98,58 pkt.) i konsorcjum Janusz Kania Agregaty Pex-Pool PLUS wraz ze spółką Hibneryt (174,54 mln zł brutto i 95,85 pkt.). Wszystkie oferty przekroczyły zakładany budżet wynoszący 157,91 mln zł brutto, jednak prawdopodobnie udało się wyasygnować dodatkowe środki na realizację zakupu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.