Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana próba antyrakietowa

Strategia i polityka, 23 lipca 2009

Wczoraj odbyły się wspólne, amerykańsko-izraelskie ćwiczenia antyrakietowe. Wskutek problemów technicznych antyrakieta Arrow II nie została wystrzelona do celu.

Ćwiczenia odbyły się wczoraj rano na zachodnim wybrzeżu USA, w Kalifornii. Wykorzystano w nich trzy stanowiska amerykańskich antyrakiet i wyrzutnię zmodernizowanych niedawno izraelskich antyrakiet Arrow II. Cel, odpowiadający parametrami głowicy irańskiej rakiety balistycznej Shihab, został wyniesiony przez samolot transportowy C-17 na wysokość ponad 24 km. Arrow II przechwycił go, wymieniając dane z systemami amerykańskimi, ale - według źródeł w Pentagonie - z powodu nie spełnienia wszystkich warunków antyrakieta nie została wystrzelona, a cel zniszczony.

Źródła izraelskie podają, że powodem niepowodzenia były kłopoty z łącznością między ośrodkiem dowodzenia a wyrzutnią ulokowaną na wyspie na wysokości Los Angeles. Podają też, że próba była wcześniej odkładana z powodu problemów technicznych i... złych warunków atmosferycznych.

Arrow II miał zniszczyć cel nadlatujący z odległości symulowanej na 1000 km. To znacznie więcej niż w dotychczasowych próbach, realizowanych z terytorium Izraela, gdzie nie można testować antyrakiet o takim zasięgu.

Antyrakiety Arrow II mają chronić Izrael przed ewentualnym atakiem ze strony Iranu i Syrii. Są one obecnie rozmieszczane w dwóch bazach w Izraelu.

Według agencji Reuters, biorące udział we wczorajszym teście amerykańskie antyrakiety przechwyciły swe cele i zniszczyły je.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.