Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SeaGuardian nad morzem

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 15 września 2020

Jak poinformowała spółka General Atomics Aeronautical Systems, 11 września bezzałogowy statek latający MQ-9B SeaGuardian przeprowadził serię lotów próbnych nad szlakami morskimi w pobliżu wybrzeży południowej Kalifornii.

/ Ilustracja: GA-ASI

Do badań użyto bezzałogowca wyposażonego w radar z syntetyczną aperturą GA-ASI Lynx, radar Raytheon Intelligence & Space SeaVue Expanded Mission Capability, wielospektralny system celowniczy Raytheona, urządzenia wsparcia elektronicznego / wywiadu elektronicznego Leonardo SAGE 750, automatyczny układ identyfikacji oraz odbiornik i procesor sygnałów nadawanych przez boje radiohydroakustyczne.

Lot testowy wykazał, jak SeaGuardian może być używany do różnych misji morskich, w tym do przeszukiwania powierzchni, poszukiwań podpowierzchniowych, obserwacji wybrzeża, zwalczania piractwa oraz poszukiwań i ratownictwa. MQ-9B jest przystosowany do lotów w każdych warunkach pogodowych i skonstruowany zgodnie z NATO-wską normą zdatności do lotu STANAG 4671, dzięki czemu może wykonywać loty w kontrolowanej cywilnej przestrzeni powietrznej (MQ-9B przez 48 godzin w powietrzu, 2017-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.