Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SeaGuardian nad morzem

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 15 września 2020

Jak poinformowała spółka General Atomics Aeronautical Systems, 11 września bezzałogowy statek latający MQ-9B SeaGuardian przeprowadził serię lotów próbnych nad szlakami morskimi w pobliżu wybrzeży południowej Kalifornii.

/ Ilustracja: GA-ASI

Do badań użyto bezzałogowca wyposażonego w radar z syntetyczną aperturą GA-ASI Lynx, radar Raytheon Intelligence & Space SeaVue Expanded Mission Capability, wielospektralny system celowniczy Raytheona, urządzenia wsparcia elektronicznego / wywiadu elektronicznego Leonardo SAGE 750, automatyczny układ identyfikacji oraz odbiornik i procesor sygnałów nadawanych przez boje radiohydroakustyczne.

Lot testowy wykazał, jak SeaGuardian może być używany do różnych misji morskich, w tym do przeszukiwania powierzchni, poszukiwań podpowierzchniowych, obserwacji wybrzeża, zwalczania piractwa oraz poszukiwań i ratownictwa. MQ-9B jest przystosowany do lotów w każdych warunkach pogodowych i skonstruowany zgodnie z NATO-wską normą zdatności do lotu STANAG 4671, dzięki czemu może wykonywać loty w kontrolowanej cywilnej przestrzeni powietrznej (MQ-9B przez 48 godzin w powietrzu, 2017-05-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.