Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morski start chińskiej rakiety

Astronautyka, 15 września 2020

Chińska rakieta nośna CZ-11HY2 wystartowała dziś, 15 września 2020 o 9:23 czasu pekińskiego, ze zmodyfikowanego statku Debo 3 na Morzu Żółtym. W ciągu 13 minut wyniosła na odległe o ok. 535 km orbity 9 satelitów obserwacyjnych Gaofen-03-01 sieci Jilin-1 – 3 serii Gaofen 03C Shipín Xing i 6 Gaofen 03B Tuisao Xing. Start został zrealizowany pod kontrolą ośrodka w Taiyuan.

Chińska rakieta nośna CZ-11H startuje ze statku na Morzu Żółtym, 15 września 2020 o 9:23 czasu pekińskiego / Zdjęcie: Xinhua

Satelity Gaofen-03 zostały zaprojektowane i zbudowane przez Chang Guang Satellite Technology z Changchun w prowincji Jilin. Mają przesyłać obrazy video o rozdzielczości lepszej niż 1 m na potrzeby badań zasobów ziemi, planowania urbanistycznego i monitorowania katastrof. Nagrania mają też być wykorzystywane przez popularną chińską platformę Bilibili i państwowego nadawcę – CCTV. Satelity charakteryzują się niskimi kosztami rozwoju, niskim zużyciem energii, lekkością (42 kg) i wysoką rozdzielczością.

Opracowana przez China Aerospace Science and Technology Corporation CZ-11 (Długi Marsz 11, ang. Long March 11) jest jedyną rakietą z serii Długi Marsz, która wykorzystuje paliwo stałe. Jest używana głównie do wynoszenia małych satelitów. Może zabrać na orbitę jednocześnie wiele z nich. Dziś wystrzelono 346 rakietę serii Long March.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.