Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Manewry JIMEX 20 na Morzu Arabskim

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 01 października 2020

W dniach 26-28 września 2020 w północnej części Morza Arabskiego odbyły się indyjsko-japońskie manewry morskie JIMEX 20. Indie i Japonia organizowanie wspólnych ćwiczeń morskich JIMEX rozpoczęły w 2012 i od tego czasu odbywają się one w cyklu co dwa lata.

Japoński niszczyciel śmigłowcowy JS Kaga (DDH-184) w eskorcie indyjskiego niszczyciela rakietowego INS Chennai (D65) w trakcie manewrów JIMEX 20 / Zdjęcie: JMSDF

Ze strony marynarki wojennej Indii w tegorocznych ćwiczeniach wzięły udział: niszczyciel rakietowy INS Chennai (D65), typu Kolkata, fregata INS Tarkash (F50), typu Teg (zbudowana w Kaliningradzie wg zmodyfikowanego projektu 11356 Talwar) i okręt zaopatrzeniowy Deepak, typu Deepak. Eskadrą dowodził dowódca Floty Zachodniej kontradmirał Krishna Swaminathan.

Stronę japońską reprezentował niszczyciel śmigłowcowy JS Kaga (DDH-184), typu Izumo i niszczyciel rakietowy JS Ikazuchi (DD-107), typu Murasame, a eskadrą dowodził kontradmirała Konno Yasushige.

Grupę lotniczą śmigłowcowca Kaga stanowiło 7 śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych Mitsubishi SH-60K i dwa poszukiwawczo-ratownicze AgustaWestland/Leonardo MCM-101.

Aktywność japońska w krajach położonych nad Oceanem Indyjskim stale rośnie i tym samym konieczne jest także pokazywanie flagi w tym regionie. Przykładowo, w maju 2019 Indie i Japonia podpisały umowę ze Sri Lanką na budowę East Container Terminal w porcie Kolombo. Jest to bezpośrednia odpowiedź na budowę Colombo International Container Terminal (CICT) przez China Merchants Port z ChRL.

Japonia zainwestowała także w rozwój portu w Bombaju oraz będzie współfinansować rozwój sieci metra w tym mieście. W Bangladeszu Japan International Cooperation Agency wspiera rozwój portu Matabari i buduje elektrownię. W sąsiedniej Birmie rozbudowywany jest port Dawei i finansowana rozbudowa terminala kontenerowego w Yangon, a Japończycy inwestują w specjalnej strefie ekonomicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.