Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H135 dla NASA

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 02 października 2020

Airbus dostarczył z zakładach w Columbus, w stanie Mississippi, dwa nowe śmigłowce H135 do National Aeronautics and Space Administration (NASA). Wiropłaty, wraz z trzecim H135, który ma zostać dostarczony na początku 2021, będą stacjonować w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie.

H135 będą używane przez NASA do różnych misji, w tym do ochrony lotniczej startów rakiet, ratownictwa medycznego, badań i transportu pasażerskiego / Zdjęcie: Airbus Helicopters Inc.

NASA chciała odnowić starzejącą się flotę wiropłatów. Ze względu na osiągi i zdolność do spełnienia potrzeb związanych z przyszłością załogowych lotów kosmicznych wybrała H135. Cieszymy się, że możemy je powitać już w naszej flocie. W nadchodzących latach H135 będą nie tylko wspierać bezpieczeństwo i planowe misje w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego, ale także naszych astronautów i personel naziemny podczas lotów na MSK, na Księżyc i nie tylko – powiedział David Ramsey, szef operacji lotniczych w NASA Kennedy Space Center.

Już w październiku jeden z H135 będzie eskortował członków SpaceX’s Crew Dragon w drodze do historycznej platformy startowej 39A, skąd ruszą oni na sześciomiesięczną wyprawę na MKS. Nowe śmigłowce będą również wspierać przygotowania i realizację misji Artemida – wyprawy na Księżyc przed 2024 pierwszej kobiety i kolejnego mężczyzny.

Współpraca z NASA jest czymś, o czym wielu z nas, w tym ja, marzyło od dzieciństwa, i jesteśmy gotowi w pełni wspierać ich nowe H135, pomagając tym samym w eksploracji kosmosu. Zbudowanie śmigłowca, który pomaga NASA czynić istotne postępy w nauce i technologii kosmicznej, jest dla nas naprawdę zaszczytem i przywilejem – dodał powiedział Romain Trapp, prezes Airbus Helicopters Inc. i szef regionu Ameryki Północnej.

H135 zostały kupione na mocy umowy między U.S. Government’s General Services Administration’s (administracją generalną rządu Stanów Zjednoczonych) i Davenport Aviation, certyfikowaną małą spółką będącą własnością kobiet, specjalizującą się w dostawach sprzętu lotniczego dla federalnych, stanowych i lokalnych agencji rządowych.

Jesteśmy dumni, że dostarczyliśmy śmigłowce dla kolejnej instytucji rządu USA. Cieszymy się mogąc wspierać przyszłe programy kosmiczne NASA – podkreśliła Cassie Strasburg, wiceprezes Davenport Aviation do spraw relacji z agendami rządowymi.

NASA niedawno podpisała też z Airbus Helicopters Inc. kontrakt o wartości 15 mln USD na wsparcie przez 2 lata, z opcją przedłużenia do 10 lat, eksploatacji swoich H135. Airbus zapewni dostępność operacyjną wiropłatów NASA, zarządzając wszystkimi planowanymi i nieplanowanymi ich obsługami, a także magazynem części zamiennych. Oprócz tego pracownicy koncernu zajmą się obsługą techniczną i operacji lotniczymi – Airbus Helicopters Inc. skieruje do Kennedy Space Center dwóch pilotów, dwóch mechaników i jednego kierownika programu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.