Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reorganizacja Ukroboronpromu

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 04 października 2020

1 października zarząd ukraińskiego Koncernu Państwowego Ukroboronprom przedstawił Olegowi Uruskiemu, wicepremieremowi ds. Przemysłów strategicznych, projekt kompleksowej strategii jego transformacji i rozwoju do 2030. Dokument zakłada przekształcenie 60 przedsiębiorstw Ukroboronpromu w siedem wyspecjalizowanych holdingów wojskowo-przemysłowych. Ma nimi zarządzać nowy holding z funkcjami ośrodka finansowo-korporacyjnego. Planowane jest utworzenie holdingów Awiaremont, Pojazdy opancerzone, Broń precyzyjna, Amunicja i chemia specjalna, Systemy radarowe, Systemy morskie i Speceksport.

Proponowana strategia przewiduje, że przyszły holding nie będzie obejmował części przedsiębiorstw produkujących statki powietrzne. Miałyby one trafić do niezależnych organizacji w przemyśle lotniczym. Reszta przedsiębiorstw powinna zostać przekazana pod zarząd innych organów, w szczególności Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy.

Ostateczna lista przedsiębiorstw podlegających reorganizacji musi zostać zatwierdzona przez Radę Nadzorczą Ukroboronprom i Ministerstwo Przemysłu Strategicznego. Obecna wersja programu to zmodyfikowany projekt transformacji Ukroboronpromu z maja 2020. Wówczas w grę wchodziła reorganizacja 50 przedsiębiorstw.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.