Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Selex oferuje AeroBOSS

Lotnictwo cywilne, 05 października 2020

Amerykańska spółka zależna koncernu Leonardo, Selex ES Inc., wprowadza technologie AeroBOSS zapobiegające wtargnięciom na pasy startowe, oferujące podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym, śledzenie samolotów w locie i na ziemi, a także systemy bezpieczeństwa, które umożliwiają wszystkim pojazdom naziemnym działanie z większym bezpieczeństwem.

AeroBOSS Runway Incursion Warning System zapobiega wypadkom na pasie startowym, ostrzegając kierowców pojazdów o zagrożeniach przez wjazdem na obszar pasa startowego / Zdjęcie: Selex ES Inc.

AeroBOSS to wspólna dla całego portu lotniczego platforma umożliwiająca dowodzenie i kierowanie działaniami oraz eksploatację infrastruktury i zasobów awaryjnych portów lotniczych. Jednym z kluczowych rozwiązań jest AeroBOSS Runway Incursion Warning System (RIWS), które zapobiega wypadkom na pasie startowym, ostrzegając kierowców pojazdów o zagrożeniach przez wjazdem na obszar pasa startowego.

Na świecie jest prawie 3100 portów lotniczych obsługujących loty komercyjne, ale tylko niewielki procent z nich ma systemy zapobiegania wtargnięciu na pas startowy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.