Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nieznane testy Su-57

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2020

Ministerstwo Obrony FR zaprezentowało film z okazji 100-lecia 929. Państwowego ośrodka lotniczo-doświadczalnego (929 GLIC) im. Czkałowa w Achtubińsku. Zawiera on m.in. nieznane nagrania z testów wielozadaniowego myśliwca stealth Su-57. Można na nich zobaczyć testy w locie bez owiewki kabiny i z użyciem pocisków K-77M.

Su-57 nr burtowy 59 niebieski w locie bez owiewki kabiny. Okazało się, że dla pilota taki lot nie stanowił problemu / Zdjęcie: MO FR

Test w locie bez owiewki kabiny był prowadzony, by sprawdzić zachowanie samolotu i obciążenia pilota w takiej sytuacji. Jej prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale nie wykluczone. W przypadku testu z Su-57 obyło się bez problemów.

Su-57 w czasie testów z podwieszonymi kierowanymi pociskami klasy powietrze-powietrze średniego zasięgu K-77M / Zdjęcie: MO FR

W innym locie testowano użycie kierowanych pocisków klasy powietrze-powietrze średniego zasięgu K-77M (Izdielie 180) z aktywnym radiolokacyjnym systemem samonaprowadzania. K-77M to zmodernizowany pocisk Izdielie-170-1 (R-77-1, RWW-SD) zaprojektowany przez GosMKB Wympieł im. I.I. Toropowa. Zastosowano w nim nową konfigurację usterzenia, by pocisk mieścił się w wewnętrznych komorach uzbrojenia Su-57. Nowy jest też silnik, który umożliwił zwiększenie zasięgu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.