Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbia chce kupić bsl Bayraktar TB2

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 października 2020

Serbia rozpoczyna ostatnie rozmowy z Turcją w sprawie nabycia bezzałogowych statków latających Bayraktar TB2, poinformowały media z obydwu krajów. Po długich rozmowach i negocjacjach między prezydentem Serbii Aleksandarem Vučićem i tureckim przywódcą Recepem Tayyipem Erdoğanem serbska delegacja państwowa udała się 5 października do Ankary, gdzie uzgodni zakup kilku zestawów bsl Bayraktar – podał portal b92.net. W skład delegacji weszli także minister finansów Siniša Mali i asystent ministra obrony Serbii ds. zakupów sprzętu Nenad Miloradović.

Bsl Bayraktar TB2 / Zdjęcie: Baykar Savunma

Doniesienia te wywołały reakcję prezydenta Serbii. Zobaczymy, czy dojdziemy do porozumienia ze stroną turecką. W każdym razie są to bardzo dobre bezzałogowce – powiedział dziennikarzom Aleksandar Vučić, zachowując w ten sposób zwyczaj ujawniania w lokalnych mediach wszystkich planów zakupów i umów resortu obrony przed ich oficjalnym potwierdzeniem przez władze serbskie.

Nabycie bsl Bayraktar TB2 oznaczałoby kolejny krok na drodze modernizacji, jaką Ratno Vazduhoplovstvo i Protivvazduhoplovna Odbrana (RV i PVO, wojska lotnicze i obrony powietrznej) zapoczątkowały pozyskując niedawno chińskie bbsl CH-92A. Proces ten będzie kontynuowany w nadchodzących miesiącach, kiedy rozpocznie się wyposażanie RV i PVO w 12 rodzimych bsl średniego zasięgu Pegaz, które miałyby być wyposażone w chińską optoelektronikę, autopilota, łącze informacyjne, oprogramowanie i pociski FT-8D (Chińskie bsl CH-92A w Serbii, 2020-07-05).

Vojska Srbije (Serbskie Siły Zbrojne) używają również krajowe rozpoznawczo-obserwacyjne bsl krótkiego zasięgu Vrabac.

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.