Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa tunezyjskiego F-5

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 07 października 2020

Wczoraj, rankiem 6 października 2020 lot patrolowy przy granicy z Libią wykonywał myśliwiec F-5E Tiger II tunezyjskich wojsk lotniczych. W rejonie Remady w prowincji Tataouine w południowo-wschodniej Tunezji samolot rozbił się z nieznanych powodów. Jego wrak znaleziono na pustyni.

Wrak rozbitego wczoraj przy granicy z Libią myśliwca F-5E tunezyjskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: via Tunisie-Tribune

Pilot myśliwca nie zdołał się katapultować i zginął. To kpt. Mehdi Boubaker. Na ziemi nie odnotowano żadnych strat.

Rozbity lekki myśliwiec F-5E Tiger II należał do 15. eskadry z bazy lotniczej Bizerte-Sidi Ahmed. Stacjonuje tam ok. 12 samolotów tego typu. Ich numery seryjne zaczynają się od Y925. Dwie ostatnie cyfry numeru rozbitej maszyny na razie nie zostały ujawnione.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.