Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trenażer Spike dla NBS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 października 2020

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS, Łotewskie Narodowe Siły Zbrojne) zakończyły instalację nowego, najnowocześniejszego trenażera operatorów pocisków Spike. Nowy system będzie służył do szkolenia łotewskiej armii w użyciu pocisków Rafael Advanced Defence System Spike LR2 i SR, zakupionych od EuroSpike (spółki joint venture Rafaela, Diehl Defence i Rheinmetall Electronics).

Łotewski trenażer operatorów pocisków Spike to zaawansowany obiekt szkoleniowy, który umożliwia szkolenie operatorów trzech różnych wariantów Spike – Spike LR, Spike LR2 i Spike SR

Trenażer STT (Spike Team Trainer) został zainstalowany pod koniec sierpnia br. przez zespoły Rafaela i EuroSpike. STT zapewnia operatorom pocisków Spike LR2 i Spike SR, dowódcom drużyn i sekcji kompletną symulację szkolenia w działaniach na polu bitwy, poprawiając zarówno poziom celności ognia, jak i skuteczności dowodzenia i kierowania, prowadząc operatora przez wszystkie etapy sekwencji odpalenia pocisku do celu obserwowanego kamerą telewizyjną lub w podczerwieni aż do symulowanego obrazu trafienia w cel.

STT może symulować wyzwania związane z zarządzaniem bitwą w czasie rzeczywistym, takie jak dowodzenie i kierowanie wieloma wyrzutniami, szkolenie w zakresie synergii między pozycjami obserwacyjnymi i ogniowymi, a także szkolenie zachowania strzelców i dowódców podczas różnych scenariuszy. STT w unikatowy sposób symuluje różne scenariusze środowiskowe w rzeczywistej bazie danych terenu, przy różnych warunkach widoczności, symulując różne pory roku i może być dopracowywany i dostosowywany w oparciu o specyficzne życzenia klienta, takie jak analiza rzeczywistego zagrożenia, doktryny działania sił zbrojnych i spodziewany kierunek działania wroga.

Zainstalowane urządzenia szkoleniowe umożliwią armii łotewskiej zarówno kwalifikację, jak i utrzymanie wysokiego poziomu strzelców i dowódców wyrzutni pocisków Spike, co zapewni im nowoczesne i znaczące zdolności przeciwpancerne / Zdjęcia: Rafael

Szkolenie plutonów wyposażonych w pociski SPIKE obejmuje pełen cykl planowania misji, wykonania misji i szczegółowej odprawy po zakończeniu misji, zgodnie z danymi zebranymi podczas scenariusza, które są w pełni udokumentowane (zawierają nagrania wideo, audio i radiowe), co pozwala na optymalne podsumowanie misji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.