Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SDA zamawia satelity rozpoznawcze

Astronautyka, Przemysł zbrojeniowy, 13 października 2020

Amerykańska Space Development Agency (SDA) 8 października 2020 przyznała kontrakty spółkom L3Harris i SpaceX na opracowanie satelitów śledzących obiekty poruszające się w atmosferze z niskiej orbity ziemskiej (LEO) w ramach projektu Tracking Layer Tranche 0. L3Harris otrzymało kontrakt o wartości 194 mln USD, a SpaceX o wartości 140 mln USD.

System satelitarny do wykrywania szybujących pocisków hiperdźwiękowych budowany w ramach projektu Tracking Layer Tranche 0 / Grafika: SDA

Zadaniem satelitów ma być wykrywanie i śledzenie za pomocą sensorów termolokacyjnych rakiet balistycznych, pocisków manewrujących i pocisków hiperdźwiękowych. Każde z przedsiębiorstw ma zbudować 4 satelity wyposażone w szerokokątny czujnik termolokacyjny. Mają zostać wyniesione w przestrzeń kosmiczną w 2022, gdzie zostaną sprawdzone ich osiągi.

SDA w ramach National Defense Space Architecture planuje utworzyć konstelację 500 satelitów rozpoznawczych na orbitach Ziemi, których łączny koszt może wynieść 13 mld USD. Cała architektura składa się z 7 warstw, w tym jednej złożonej z infrastruktury naziemnej.

31 sierpnia 2020 Space Development Agency przyznała Lockheed Martinowi kontrakt o wartości 187,5 mln USD, a York Space Systems zamówienie o wartości 94 mln dolarów na wykonanie prac rozwojowych satelitów zapewniających łączność pomiędzy satelitami na niskich orbitach z satelitami na orbitach geostacjonarnych w ramach Transport Layer.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.