Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SDA zamawia satelity rozpoznawcze

Astronautyka, Przemysł zbrojeniowy, 13 października 2020

Amerykańska Space Development Agency (SDA) 8 października 2020 przyznała kontrakty spółkom L3Harris i SpaceX na opracowanie satelitów śledzących obiekty poruszające się w atmosferze z niskiej orbity ziemskiej (LEO) w ramach projektu Tracking Layer Tranche 0. L3Harris otrzymało kontrakt o wartości 194 mln USD, a SpaceX o wartości 140 mln USD.

System satelitarny do wykrywania szybujących pocisków hiperdźwiękowych budowany w ramach projektu Tracking Layer Tranche 0 / Grafika: SDA

Zadaniem satelitów ma być wykrywanie i śledzenie za pomocą sensorów termolokacyjnych rakiet balistycznych, pocisków manewrujących i pocisków hiperdźwiękowych. Każde z przedsiębiorstw ma zbudować 4 satelity wyposażone w szerokokątny czujnik termolokacyjny. Mają zostać wyniesione w przestrzeń kosmiczną w 2022, gdzie zostaną sprawdzone ich osiągi.

SDA w ramach National Defense Space Architecture planuje utworzyć konstelację 500 satelitów rozpoznawczych na orbitach Ziemi, których łączny koszt może wynieść 13 mld USD. Cała architektura składa się z 7 warstw, w tym jednej złożonej z infrastruktury naziemnej.

31 sierpnia 2020 Space Development Agency przyznała Lockheed Martinowi kontrakt o wartości 187,5 mln USD, a York Space Systems zamówienie o wartości 94 mln dolarów na wykonanie prac rozwojowych satelitów zapewniających łączność pomiędzy satelitami na niskich orbitach z satelitami na orbitach geostacjonarnych w ramach Transport Layer.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.