Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Serbia testuje wóz do dekontaminacji

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 października 2020

Jak poinformowało ministerstwo obrony Serbii, Vojska Srbije (Siły Zbrojne Serbii) realizują testy nowego wozu do dekontaminacji. Rozpoczęto je 24 września.

Testy nowego wozu do dekontaminacji są prowadzone przez 246. batalion ABHO (Atomsko-Biološko-Hemijska Odbrana) w garnizonie Car Lazar w Kruševac / Zdjęcie: MO Serbii

Nowy wóz do dekontaminacji opracowany został przez podlegający resortowi obrony Vojnotehnički Institut. Pojazd,  na bazie ciężarówki FAP1118 4x4, przeznaczony jest do dekontaminacji radiologicznej, biologicznej i chemicznej. Dekontaminowani mogą być ludzie, broń, statki powietrzne, broń artyleryjska, pojazdy i inny sprzęt techniczny o wysokości do 3 m. Dodatkowo system ten może być używany do magazynowania wody, przepompowywania jej oraz do gaszenia pożarów.

Nowe wozy do dekontaminacji mają zastąpić używane przez Vojska Srbije systemy Sanijet. Ponadto zastąpią również wozy strażackie Rosenbauer.

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.