Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sukces eksportowy płockich kontenerów

Przemysł zbrojeniowy, 15 października 2020

Płocka spółka Modular System – główny obecnie producent i dostawca kontenerów mieszkalnych i sanitarnych dla MON – zdobyła znaczące zamówienie eksportowe. Dostarczy do walki z pandemią kontenerowe, modułowe kompleksy diagnostyczne, które staną przed szpitalami w 7 miastach europejskich.

Jak nas poinformował wiceprezes Modular System Mariusz Brudnicki każdy z kompleksów zbudowany będzie z 22 lub 36 kontenerów (w zależności od lokalizacji) o wymiarach 6058x2990mm. Na początku października płocka spółka zmontowała pierwszy taki obiekt przed jednym ze szpitali w Danii, kolejne montaże zaplanowane są do końca listopada 2020.

Wyprodukowane dla różnych jednostek naszych sił zbrojnych kontenery mieszkalne przed dostawą  do czekających na nie garnizonów

We wrześniu 2020 Modular System zamontowała przed Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie 4-kontenerowy mobilny obiekt diagnostyki SOR. A w najbliższym czasie, wraz ze spółką Zurad, dostarczy modułowy zespół do obserwacyjno-izolacyjnego systemu segregacji (triaż – 6 kontenerów) dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Wojsko zamówiło i otrzyma 240 kontenerów w wersji flatpack (płasko składowane i transportowane – rozkładane) / Zdjęcia: Modular System

Płocka spółka wygrywając przetargi na dostawy różnego typu kontenerów mieszkalnych dla sił zbrojnych naszego kraju, stała się w ostatnich latach najważniejszym dostawcą tego typu obiektów dla MON. W 2020 Modular System wyszła zwycięsko z 8 postępowań zakupowych na tym polu i produkuje obecnie na potrzeby wojska łącznie 1112 kontenerów mieszkalnych, 240 kontenerów w wersji flatpack i 52 kontenery sanitarne. Wszystkie są dostarczane zamawiającemu i ustawiane we wskazanych miejscach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.