Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

NXT 360 – następca HMMWV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 18 października 2020

Podczas AUSA 2020 (Association of the United States Army) AM General zaprezentował następcę HMMWV – opancerzony pojazd terenowy NXT 360 z napędem 4x4. Jest ona zabezpieczony przeciwminowo na poziomie STANAG +1. Pojazd można wyposażyć w dodatkowe opancerzenie.

Opancerzony pojazd terenowy NXT 360 z napędem 4x4 / Zdjęcie: AM General

NXT 360 waży 6,4 t (w wersji ES ze wzmocnionym pancerzem – ponad 7 t). Jest napędzany 6,5-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 205 KM (ES – 250 KM) współpracującym z 4-biegową (ES – 6-biegową), sterowaną elektronicznie, skrzynią automatyczną. Zbiornik paliwa o pojemności 95 l zapewnia zasięg równy 400 km. Prześwit podwozia wynosi 437 mm. Pojazd może przewozić 4 żołnierzy, ale są też wersje 2- i 6-osobowe.

W konstrukcji NXT 360 wykorzystano wiele komponentów z pojazdów już produkowanych seryjnie. Pojawiły się jednak również nietypowe rozwiązania. Z tyłu zamiast okien żołnierze mają do dyspozycji wyświetlacze zamontowane na drzwiach. Mają one zapewniać świadomość sytuacyjną zarówno w dzień, jak i w nocy. Takie rozwiązanie zapewnia znacznie lepszą ochronę (według producenta – czterokrotnie) niż tradycyjne okna.

Żadna z dwóch wersji NXT 360 nie jest jeszcze produkowana. Według przedstawicieli AM General, pojazd jest jednak gotowy do produkcji, która rozpocznie się wkrótce. Ich zdaniem, US Army już wykazała zainteresowanie pojazdem. Na rynku eksportowym krajami zainteresowanymi NXT 360 są te, które wcześniej kupiły inne pojazdy AM General 4x4.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.