Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bwp Elbitu dla Ghany

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 20 października 2020

Parlament Ghany zatwierdził przeznaczenie 86,1 mln USD na zakup 19 pojazdów opancerzonych od izraelskiego Elbit Land Systems. Zamówienie ma dotyczyć 9 bojowych wozów piechoty (bwp) 8x8 i 10 bwp 6x6 z bezzałogowymi wieżami UT30 z działkami kal. 30 mm. Nie wiadomo, jakiego typu mają być pojazdy kupowane przez Ghanę. Elbit oferuje bwp różnych producentów, które wyposaża we własne systemy rozpoznania, łączności, dowodzenia i uzbrojenia. W przypadku Ghany w grę może wchodzić m.in. Sentinel II 8×8, oparty na STK Terrex 2 zaprojektowanym przez ST Kinetics z Singapuru.

Bezzałogowa wieża Elbit UT30. Może być uzbrojona w działka kal. 25 lub 30 mm oraz karabin maszynowy kal. 7,62 mm i różnego typu kierowane pociski przeciwpancerne. Konfigurowalny pancerz zapewnia dla różnych części wieży ochronę odpowiadającą STANAG 4569 poziomu 2, 3 lub 4 / Zdjęcie: Elbit Systems

Według defenceWeb z RPA, rząd Ghany zawarł umowę z izraelskim bankiem dyskontowym, która jest ubezpieczona przez izraelską Korporację Ubezpieczeń Ryzyka Handlu Zagranicznego (Foreign Trade Risks Insurance Corporation). Kredyt w wysokości 74 mln USD jest połączony z pożyczką komercyjną wartą 12 mln USD. Właśnie ta umowa wymagała zgody parlamentu.

Pojazdy kupowane przez Ghanę mają pomóc armii w walce z terroryzmem, przemytem ludzi i innymi zagrożeniami bezpieczeństwa kraju. Szczególnie istotne są potyczki wzdłuż północnej granicy z Burkina Faso. Zakup wozów od Elbitu ma pozwolić Ghanie na zapowiadane od wielu lat utworzenie dwóch nowych pułków pancernych, które będą stacjonować w Sunyani i Tamale.

W październiku ambasada niemiecka przekazała 7 pojazdów (6 Toyoty Hiluxes i autobus) jednostce szybkiego reagowania Służby Imigracyjnej Ghany (GIS, Ghana Immigration Service). Niemcy za pośrednictwem policji federalnej przekazały pojazdy Generalnemu Kontrolerowi GIS w ramach wysiłków na rzecz wzmocnienia ochrony granic Ghany. Pojazdy mają pomagać w walce z nielegalnym wjazdem, przemytem i innymi przestępstwami na granicach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.